Prostamid komentet, përdorimi, Kosovë

Prostamid çmimi, opinionet, blej, përbërja

Prostamid blihet, komentet, përbërja

Prostamid përdorimi, blej, opinionet

Trajtimi i prostatitit është një proces i gjatë, mjekët përshkruajnë terapi komplekse dhe brenda kornizës së saj rekomandojnë marrjen e produktit Prostamid. Ky është një ilaç natyral që jo vetëm eliminon procesin inflamator në gjëndrën e prostatës, por gjithashtu rikthen qelizat e dëmtuara, përmirëson imunitetin lokal dhe i kthen një mashkulli mundësinë për të pasur një jetë seksuale aktive.

Në materialin e artikullit lexoni se çfarë është Prostamid, si funksionon produkti, si ta përdorni sipas udhëzimeve për përdorim, ku të blej Prostamid dhe sa është çmimi i tij në Kosovë. Lexoni gjithashtu komentet dhe opinionet rreth Prostamid në forume.

Përfitimet e përdorimit të ilaçeve natyrale

Ndryshe nga supozitorët farmaceutikë, tabletat dhe ilaçet e tjera, Prostamid:

 • Ka një minimum kundërindikacionesh dhe pothuajse të gjitha janë të kushtëzuara – përdorimi i produktit është i mundur pas konsultimit me mjekun që merr pjesë
 • Rreziku i efekteve anësore është minimal sado kurse të bëhen, por edhe nëse shfaqet, do të jetë vetëm një reaksion alergjik klasik
 • Nuk përmban komponime sintetike, kimike, hormone dhe steroide
 • Mund të përdoret jo vetëm në prani të simptomave të prostatitit, por edhe për parandalimin e sëmundjes

Çmimi i mjetit është i përballueshëm, ka rishikime reale mbi të në rrjet, në forume ia vlen të mësoni për efektivitetin e secilit komponent dhe të kuptoni nëse informacioni në lidhje me aftësitë e produktit është një mashtrim apo i vërtetë.

Përbërja dhe vetitë e komponentëve

Formula e produktit Prostamid, çmimi i së cilës është i krahasueshëm me koston e antibiotikëve standardë, nuk përmban përbërës sintetikë dhe agresivë. Përbërësit kryesorë aktivë janë ekstrakte organike që kanë një efekt të fuqishëm anti-inflamator, rigjenerues dhe stimulues në sistemin riprodhues të mashkullit:

 • Një tjetër kërpudha perandorake me efekt antitumor, imunostimulues, rigjenerues dhe stimulues;
 • Burim i aminoacideve që relaksojnë fshikëzën dhe lehtësojnë urinimin
 • Një burim vajrash esencialë që shtypin inflamacionin dhe përmirësojnë rrjedhjen e urinës
 • Një stimulues i fuqishëm i dëshirës seksuale me veti antiinflamatore, antiedematoze, antiseptike
 • Komponenti pastrues, antitoksik, antiinflamator i produktit
 • Komponenti diuretik, pastrues, rigjenerues i barit, ngopja e organizmit me antioksidantë që mbrojnë prostatën nga sëmundjet mashkullore
 • Një stimulues i fuqishëm i fuqisë që parandalon ndryshimet e lidhura me moshën në gjëndrën e prostatës

Predha e produktit është bërë nga një përzierje vajrash natyralë dhe dyllësh. Aditivët artificialë nuk përdoren në prodhimin e kompleksit Prostamid.

Në cilat raste duhet marrë?

Urologët rekomandojnë fuqimisht që burrat të marrin ilaçin për prostatitin Prostamid kur shfaqen simptomat e mëposhtme paralajmëruese:

 • Përkeqësimi i funksionit erektil
 • Vështirësi në zbrazjen e fshikëzës
 • Dhimbje në proceset e urinimit dhe ejakulimit
 • Ulje e dëshirës seksuale
 • Ndjenja e tërheqjes në ijë
 • Rrirje e njërit testis poshtë tjetrit
 • Shkelje të jashtëqitjes (diarre ose kapsllëk)
 • Rritja e dëshirës për të urinuar
 • Ndjenja e presionit dhe ndjesi shpimi gjilpërash në perineum
 • Fryrje, dukuri ndenjur
 • Dhimbje që manifestohet periodikisht në pjesën e poshtme të barkut
 • Shfaqja e papastërtive të përgjakshme në urinë dhe lëngun seminal

Me një pamje të tillë klinike, është e nevojshme të trajtohet prostatiti sa më shpejt të jetë e mundur, pasi procesi patologjik përparon shumë shpejt dhe është i vështirë për t’u trajtuar në të ardhmen.

Si funksionon Prostamid me prostatitin

Për shkak të përbërjes absolutisht natyrale të tabletave, ato veprojnë në mënyrë komplekse:

 • Eliminoni ënjtjen e gjëndrës së prostatës dhe zvogëloni ashpërsinë e sindromës së dhimbjes – spazmat e muskujve shtypen, procesi inflamator pezullohet, mbrojtja kundër formimit të mpiksjes së gjakut në enët vendoset paralelisht
 • Restaurimi i indeve të një organi të prekur nga një proces patologjik – kjo ndodh për shkak të përshpejtimit të proceseve rigjeneruese në nivel qelizor
 • Stabilizimi i procesit të urinimit – gjerësia e uretrës kthehet në normale, dalja e urinës kryhet në vëllimin e zakonshëm, fshikëza është zbrazur plotësisht
 • Përmirëson funksionin seksual – rrit sintezën e hormonit testosteron, i cili ndikon në potencën normale dhe të qëndrueshme

Rezultati i një ndikimi kaq kompleks do të jetë rezultatet e mëposhtme:

 • Lehtësimin e procesit inflamator, parandalimin e përhapjes së tij
 • Restaurimi i mukozës së organit dhe i mureve të enëve të gjakut të tij
 • Pastrimin e trupit nga toksinat dhe toksinat
 • Normalizimi i mikroflorës së sistemit urinar
 • Parandalimi i formimit të trombeve
 • Rritja e fuqisë, rritja e ereksionit dhe fillimi i shpejtë i ngacmueshmërisë
 • Forcimi i imunitetit të përgjithshëm dhe lokal

Duke gjykuar nga rishikimet në rrjet, marrja e blihet Prostamid për trajtimin e prostatitit përmirëson mirëqenien e përgjithshme – shfaqet rezistenca ndaj stresit, një reagim normal dhe i qetë ndaj shpërthimeve emocionale, gjumi rikthehet, acarimi dhe ndryshimet e humorit zhduken.

-50%