Një hetim zbuloi një komplot të madh të mjekëve dhe farmacistëve kur bëhet fjalë për potencën.

Skandalet janë pak a shumë një fenomen rutinë në fushën e mjekësisë. Është në natyrën e njerëzve që menjëherë të drejtohen te mjekët dhe farmacistët për të dhënë një sasi të madhe parash për disa “zgjidhje” të pabazuara. Industritë e pangopura farmaceutike, së bashku me mjekët në shumicën e rasteve, përfitojnë nga njerëz të pafuqishëm që janë subjekt i sugjerimeve për shkak të mungesës së njohurive themelore paraprake. Vetëm përpiquni të imagjinoni se sa të shpejtë dhe lehtë fitohen këto para nga industria farmaceutike.

Historia e sotme do të theksojë përpjekjet tinëzare të kompanive farmaceutike për potencën.

TestoY Shqiperi, Albania

TestoY Albania

Së pari, do të doja të theksoja se si e fitova përvojën time personale në lidhje me këtë. Meqenëse kjo është një temë shumë e ndjeshme, unë do të jem plotësisht i sinqertë. Unë jam aktualisht 57 vjeç dhe problemet e mia të para me potencialin u shfaqën rreth një viti më parë.

Pikërisht dy muaj më parë, shkova për herë të parë te mjeku. Pas analizave, mjeku përcaktoi se unë kisha mosfunksionim erektil të shkaktuar nga një çrregullim i sistemit vaskular të organeve legenit. Ai tha se trajtimi ishte më se i nevojshëm ose gjendja ime do të përkeqësohej. Fluksi i papërshtatshëm i gjakut në organet gjenitale mashkullore është një problem shumë serioz, i cili nëse nuk trajtohet çon në impotencë, kancer të prostatës, adenoma të prostatës dhe më tepër.

TestoY përbërja

Fakti është se rënia e potencës shkakton pasoja të rrezikshme, kështu që nuk është çudi që isha i vetëdijshëm për të më parë, por tani gjithçka është bërë shumë më serioze dhe unë duhej të aplikoja një formë trajtimi.

Pas kontrollit, mjeku më dha disa ilaçe të ndryshme.

Duke i besuar mjekut, unë pranova trajtimin.

Trajtimi funksionoi jashtëzakonisht mirë në fillim. Sidoqoftë, me kalimin e kohës fillova të kem probleme me tensionin dhe veshkat, kështu që vendosa të shkoj përsëri te mjeku.

Pasi vajta përsëri, mjeku më përsëriti ilaçet, por këtë herë shumë më të forta se herën e kaluar. Për më tepër, ai më siguroi që mosha ishte shkaku kryesor i problemit tim me potencën dhe se nuk ishte e mundur për ta trajtuar më tej. Sigurisht, unë u befasova plotësisht nga deklarata e tij. E pyeta: “Sa është probabiliteti i një rikuperimi të plotë të potencës sime?” Mjeku u përgjigj se probabiliteti është më pak se 20% tek të gjithë burrat mbi moshën 50 vjeç.

Në atë moment, ishte e pakuptueshme për mua. Dua të them, është shekulli i 21-të, teknologjia është aq e përparuar sa njerëzimi planifikon të dërgojë së shpejti një raketë në Mars, dhe gjoja nuk është zhvilluar akoma një kurë adekuate për potencën? Epo kjo është e pakuptimtë! Babai im u trajtua me metoda identike kur ishte në moshën time, dhe me atë logjikë del sikur ilaçi nuk kishte përparuar për rreth 30-40 vjet në fushën e potencës! Absurde!

Ky ishte pikërisht motivi im kryesor për hulumtimin e kësaj teme. Rezulton se në shumicën e vendeve evropiane, burrat nuk janë aspak të vetëdijshëm për nocionin e mungesës së potencës së shkaktuar nga mosha. Mosfunksionimi erektil shërohet në Evropë në vetëm 10 ditë, ashtu si ftohja e zakonshme.

Vendosa të vizitohem në disa klinika të tjera në shtet, dhe kudo që shkova më dhanë recetë me saktësisht të njëjtat ilaçe. Çfarë saktësisht po ndodh këtu?

Vetëm një androlog i nderuar me përvojë më dha një përgjigje konkrete për pyetjen time. Doktor i kategorisë më të lartë, kandidat për shkencat mjekësore, profesor dhe specialist kryesor, Shpëtim T.

TestoY opinionet

Kur e pyeta Shpvtimin se çfarë mendonte për të gjitha këto dhe çfarë po ndodhte në të vërtetë, ai më tha si më poshtë vijon: TestoY përdorimi

“Unë e kam theksuar këtë problem mijëra herë deri më tani, por përgjigja ka qenë gjithmonë shumë e shkurtër. Kur sheh të gjitha barnat aktuale që trajtojnë këtë problem, kupton se këto janë të njëjtat përgatitje të riciklueshme që janë përdorur me vite, vetëm se me emra markash të ndryshme. Të njëjtat ilaçe nuk ju ndihmojnë aspak për potencën tuaj, por potenca vjen si një nënprodukt i veprimit vazodilator i të njëjtave ilaçe. Në këtë rast, ngarkesa në punën e zemrës rritet me 3 herë në krahasim me normalen.

Në Evropë, këto ilaçe nuk janë përdorur për disa vite kryesisht sepse thjesht ngadalësojnë procesin dhe ju detyrojnë t’i blini përsëri, gjë që është në fund të fundit shumë më e dobishme për ta se sa t’ju japin zgjidhje të menjëhershme.

Në çdo rast, është e vërtetë që në 10 vitet e fundit, trajtimi i potencës është reduktuar në një trajtim, dhe sipas kësaj, problemi është zgjidhur.”

Shitja e ilaçeve është një nga industritë më fitimprurëse në Shqipëri. Askush nuk synon të humbasë klientët e mundshëm, kështu që ia vlen të promovohen përgatitje plotësisht joefektive në raftet e farmacisë. Në Evropë, kjo është bërë në një mënyrë shumë më të civilizuar.

Pas kësaj, unë thjesht shpërtheva nga kurioziteti dhe e pyeta Shpëtimin se çfarë ilaçesh moderne përdoren në Evropë, dhe ai mu përgjigj dhe më dha një sugjerim shumë më të mirë.

Testet e kryera na treguan rezultatet e mëposhtme:

  • Rritje e konsiderueshme e qëndrueshmërisë seksuale tek 80% e pjesëmarrësve
  • Rritje e konsiderueshme e niveleve të testosteronit tek 90% e pjesëmarrësve
  • Rimëkëmbje e shëndetshme e potencës tek 100% e pjesëmarrësve
  • Eliminimi i dhimbjes urinare tek 99%
  • Pa rrezik varësie dhe pa efekte anësore

Këto janë rezultate mahnitëse. Ky produkt është shumë më efektiv sesa ai që japin mjekët, dhe më e rëndësishmja, nuk dëmton sistemin kardiovaskular ose zemrën.

Pasi dëgjova këtë, më erdhi natyrshëm pyetja se ku mund të blihet ky Testo-Y magjik.

– Dr. Shpëtimi vazhdoi: TestoY blihet, blej

– “Produkti mund të merret vetëm duke e porositur nga faqja zyrtare e internetit e prodhuesit. Është e nevojshme të lini të dhënat e porosisë në faqen zyrtare të internetit. Pas kësaj, ju do të merrni një telefonatë për të konfirmuar porosinë tuaj. Pasi të keni përfunduar të gjitha hapat e mësipërm, produkti do të arrijë në adresën tuaj brenda 3-5 ditëve nga dita e bërjes së porosisë juaj.”

Sipas Shpëtimit, më shumë se 20,000 njerëz aktualisht përdorin Testo-Y, kështu që vendosa ta provoj vetë. Potenca ime u kthye në nivelin e një 25-vjeçari në pak më pak se 10 ditë. Kjo është arsyeja pse unë u bëj thirrje të gjithë burrave që të ndalojnë mbushjen e mjekëve dhe farmacive me para për produkte të panevojshme, por përkundrazi t’i japin një shans këtij produkti bimor natyror.

Shënimi i redaktorit: Lajme të rëndësishme! Ministria e Shëndetësisë mbështeti prodhimin e kësaj përgatitjeje dhe organizoi një program. Porositni Testo-Y me një çmim të veçantë!

Prije završetka kampanje, originalni proizvod Testo-Y mogu se dobiti putem službene stranice za sve!

TestoY çmimi

TestoY opinionet

Neri

Kjo që po ndodh në fushën e mjekësisë është një tmerr. Një rrëmujë e vërtetë. Thjesht nuk ka ilaçe normale por mbeturina që nuk janë shitur në Evropë për një kohë të gjatë.

Xhani

Faleminderit për hulumtimin. Është e vërtetë. Kam pasur zënka të vazhdueshme me gruan time në atë zonë. Unë shkova te mjeku dhe ai më tha që ishte për shkak të moshës dhe se nuk ishte trajtuar. Porosita Testo-Y.

Gjoni

E porosita edhe unë. Pse mos ta provoni.

Aldi

Unë e konfirmoj plotësisht! Testo-Y është padyshim i fuqishëm! Kam pasur një rënie të potencës shumë kohë më parë (jam 53 vjeç). Unë nuk dija çfarë të bëja dhe ndoshta nuk do të dija as tani nëse nuk do të kisha gjetur Testo-Y. Fillova ta marr, dhe pas disa ditësh potenca ime vihej re që në mëngjes pas gjumit. E rekomandoj!

Oliver

Kam dhe unë përvojë me Testo-Y. Veprimi i saj është mahnitës, duhet ta pranoj. Potenca kthehet shumë shpejt dhe kohëzgjatja e seksit rritet

Rimi

Kam lexuar në faqen zyrtare në lidhje me këtë produkt. Më bëri përshtypje! I lashë detajet e porosisë, kështu që të shohim.

Xheku  

E mora nga posta sot. kam filluar ta marr dhe do t’ju njoftoj për përshtypjet e mia pas dy ditësh

Bleri

E porosita. Unë jam 68 vjeç. “Nuk më ngrihej” për dy vjet. Ekziston rreziku i adenomës së prostatës për shkak të bllokimit të gjakut (kështu më tha doktori).

Xhoni

Tmerr ajo që po ndodh në vend. Dhe e gjitha sepse është shumë e kollajtë për të fituar para nga të sëmurët… sepse të sëmurët nuk kanë zgjidhje tjetër…

Mishel

Unë tani jam 61 vjeç dhe kam marrë dy herë Viagra – tensioni më është rritur aq shumë sa që herën e fundit mjekët mezi më shpëtuan. Ata thanë se dhe pak e do të pësoja atak në zemër. Kjo është arsyeja pse unë i këshilloj të gjithë ata që kanë probleme me potencën të mos marrin Viagra. Kjo është një pilulë shumë e rrezikshme.

Landi  

Faleminderit, e porosita. Agjenti më shpjegoi gjithçka me hollësi përmes telefonit. Të gjitha rekomandimet!

Muhamet

Unë kurrë nuk kam parë një veprim kaq të shpejtë në jetën time. Faleminderit prodhuesve!